Abonelik Sonlandırma

Abonelik sonlandırma işlemlerini hızlıca ve kolaylıkla tamamlamak için aşağıdaki adımları takip edin.

Tesisat Numarası

Aboneliğinizi sonlandıracağınız yerin tesisat numarasını öğrenin. Sayacın fotoğrafı ya da eski bir elektrik faturası da yeterlidir.

CVV

Güvence bedelinizin iade edilebilmesi için kendi adınıza ait bir hesabın IBAN numarasını hazırlayın.

CVV

Aboneliğiniz sonlandırılırken, sayacınızdan son endeksler alınacak ve enerjiniz kesilecektir. Son kullanımlarınızı yansıtan son dönem tüketiminiz faturalandırılacaktır.

CVV

Güvence bedelinden mahsup edilen tutar sonrasında kalan bedel, IBAN numaranıza iade edilecektir.

Önemli Notlar

  • Abonelik sizin adınıza ise nüfus cüzdanınızı, başkasının adına ise vekâletnamenizi yanınızda bulundurun.
  • Sonlandırılmak istenen abonelik, 2008 yılından önce yapılmış ve Aydın, Muğla, Denizli illerinde ise, abonelik sonlandırma işlemleri yalnızca Müşteri İlişkileri Merkezlerimizden yapılabilmektedir.

Sıkça Sorulan Sorular

Evlilik cüzdanı yetki belgesi olmadığından sözleşme iptali yapılamaz. Sözleşme iptali ancak abone sahibi veya vekilinin (noter onaylı vekâletname ile) başvurusu ile yapılabilir.

Sözleşmenin sona erme tarihinden itibaren en geç beş iş günü içerisinde başvuru esnasında beyan edeceğiniz IBAN hesabınıza yatırılacaktır.

Şirketimiz tarafından dağıtım şirketine, aynı gün içerisinde bilgi verilir. Dağıtım şirketi imar ve yerleşim alanında bildirimi izleyen en geç bir gün içerisinde, imar ve yerleşim alanı dışında bildirimi izleyen en geç 2 gün içerisinde son endeks değerlerini alarak kullanım yerinin elektriğini keser. Endeks değerlerinin alınmasını izleyen gün içerisinde bu değerler görevli tedarik şirketine bildirilir. Şirketimiz tarafından tüm borçlarınızın ödenmesi koşulu ile, 5 iş günü içerisinde güvence bedeli iadesi yapılarak abonelik fesih işlemi sonuçlandırılır.